REKLAMA

"Bezpieczny weekend" na drogach

Na Sygnale

Trwa policyjna akcja "Bezpieczny Weekend". Stróże prawa czuwają nad bezpiecznymi powrotami do domu w ostatni weekend wakacji. Działania zakończą się w niedzielę o 22.00. Przez ten czas mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, czy kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Najbliższe dni na drogach mogą okazać się szczególnie trudne i niebezpieczne dla kierowców. Rozpoczyna się ostatni weekend tegorocznych wakacji. Powroty w wielu rejonach Polski powodują wzrost natężenia ruchu, szczególnie na trasach dojazdowych do dużych miast i trasach wyjazdowych z miejscowości wczasowych. Jak co roku, śląscy policjanci w sposób szczególny czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu.

W działania "Bezpieczny Weekend" zaangażowani są policjanci ruchu drogowego, ale też innych pionów. Szczególne natężenie ruchu spodziewane jest w sobotę - w związku z wyjazdami do miejscowości wypoczynkowych w naszym województwie na ostatni wakacyjny weekend, tym bardziej że aura zgodnie z prognozami sprzyjać ma spędzaniu czasu w górach, czy na Jurze. Kulminacją policyjnych działań będzie jednak niedziela, kiedy to spodziewane są powroty zarówno tych, którzy wyjechali na krótki weekendowy pobyt, jak podróżnych wracających z dłuższych wakacji. Akcja zakończy się w niedzielę o godzinie 22.00.

Policjanci biorący udział w działaniach będą tradycyjnie zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania prędkości do warunków oraz obowiązujących ograniczeń, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń zapewniających bezpieczeństwo podróżującym z nami najmłodszym pasażerom.

Częstą przyczyną zdarzeń drogowych w okresie wakacji bardzo często była brawurowa jazda. Nasuwa się tu refleksja o braku wyobraźni kierowców, którzy doprowadzają do tych zdarzeń. Przestrzegamy wszystkich kierowców, którzy wracają z wakacji przed zbytnim pośpiechem na drodze. Niestety wciąż najczęstszą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością. Bądźmy odpowiedzialni i rozważni, tak aby nasza podróż zakończyła się szczęśliwie, tam gdzie się wybieraliśmy!

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż stała się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

Pamiętajmy o elementarnych zasadach! Przez całą drogę kierowca powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Trzeba też koniecznie zwrócić uwagę, aby rodzina jechała w pasach, a małe dziecko w specjalnym foteliku bezpieczeństwa. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilku lub kilkunastominutową przerwę. Nie każdy kierowca może podróżować w nocy, czasami walka ze snem jest ponad jego siły.

 

Źródło: KMP Chorzów

Fot.: chorzow.slaska.policja.gov.pl

Admin Admin

Udostępnij:


powroty z wakacjiruch na drodze"bezpieczny weekend"KMP Chorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza