InfoKatowice: Karmienie szynką roślinożernego wielbłąda? Co jeszcze robią zwiedzający w ZOO?

Kącik Prasowy

Pomimo wyraźnego zakazu karmienia, a właściwie dokarmiania zwierząt w zoo, wiele osób nic sobie z tego nie robi - a przecież pracownicy zoo dbają o właściwe racje żywnościowe swoich podopiecznych. A co gorsza, okazuje się, że zwiedzający niejednokrotnie robią to w bardzo bezmyślny sposób, dając zwierzętom do jedzenia byle co...

REKLAMA

Ewa Waszut przeprowadziła wywiad z Joanną Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, który ukazał się na łamach portalu Info Katowice. W wywiadzie wymienia ona między innymi to, czym zwiedzający dokarmiają zwierzęta oraz jak czasami kończą się takie sytuacje:

- Niestety, sporo osób chce pokarmić zwierzęta. A nie można tego robić. Nasze zwierzęta są  zadbane i bezwzględnie przestrzegamy odpowiedniej diety i podawania pokarmu dostosowanego do potrzeb żywieniowych zwierząt. Przy każdej ekspozycji znajduje się tabliczka z informacją, co dany osobnik zjada. Często zwiedzający nie zwracają na to uwagi i na przykład wrzucają chrupki surykatkom, które są mięsożerne, a kanapki z szynką wielbłądom czy osiołkom, które są przeżuwaczami i zjadają siano - mówi Joanna Kopiec - Osoby, które nie biorą pod uwagę zakazów, to często osoby z małymi dziećmi i osoby starsze. Dzieci sa zachęcane do karmienia zwierząt. Często zdarza się, że dziecko zostanie ugryzione w palec czy rączkę i wtedy jest oczywiście sroga krytyka, że zwierzak pogryzł malucha. Natomiast osoby w podeszłym wieku przynoszą z domu rożne niedojedzone resztki chleba czy warzyw - czytamy dalej na infokatowice.pl. Tam też jest dostępny pełen wywiad z dyrektor ogrodu.

Śląski Ogród Zoologiczny na swoim fanpage'u na Facebooku zaapelował do swoich obserwatorów i zwiedzjących, że wywiad warto przeczytać. Być może skłoni on nieco do refleksji osoby, które mają co nie co w tej kwestii na swoim sumieniu.

Podczas rozmowy, opróc problemu dokarmiania zwierząt i jego skutków, poruszony został także temat bezpiecznego obcowania ze zwierzętami na terenie ogrodu, a także jakości ich życia za klatkami, jest to więc ciekawa i wartościowa lektura.

 

źródło: InfoKatowice.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Śląski Ogród Zoologicznychorzowskie zoo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza