REKLAMA

Pożar na Armii Krajowej

Na Sygnale

Lokalny pożar wybuchł na ulicy Armii Krajowej. Ogień pojawił się na poddaszu kamienicy.

- Do pożaru doszło w opuszczonej kamienicy, na miejscu zdarzenia nie odnotowano osób poszkodowanych - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Labocha, rzecznik prasowy chorzowskiej straży pożarnej.

Mieszkańcy sąsiadującego budynku boją się o swoje bezpieczeństwo.

- To był lokalny pożar w pomieszczeniu usytuowanym na poddaszu kamienicy przy ul. Armii Krajowej 73 w Chorzowie. Postępowanie, co było powodem zaprószenia ognia trwa. Po zakończeniu akcji gaśniczej przeprowadzono kontrolę, w czasie której stwierdzono, że budynek jest stabilny i nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla ludzi. Mając na uwadze, że elewacja budynku, płyty balkonowe oraz uszkodzony miejscowo w wyniku pożaru dach, wymagają wykonania robót remontowych, w sprawie  wszczęto postępowanie administracyjne.Dalsze rozstrzygnięcia w zakresie wykonania niezbędnych robót zabezpieczająco - remontowych zostaną podjęte, po sporządzaniu ekspertyzy ogólnego stanu technicznego budynku - mówi Lech Ryszkiewicz, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie.

Za przekazanie naszej redakcji zdjęć oraz informacji dziękujemy naszym czytelnikom. W sprawach ważnych dla naszego miasta zachęcamy do kontaktu z nami poprzez Facebooka lub pocztę elektroniczną: kontakt@tubachorzowa.pl.

Admin Admin

Udostępnij:


chorzówpożarzaprószenie ogniaopuszczona kamienica

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli