Blogi - Okiem Okularnicy

Okiem Okularnicy
Okularnica

Wybrałam kategorię "inne", bo kategoria narzuca ramy, a nie chcę być ograniczana - w dodatku na własne życzenie. Pisać chcę (i będę) o tym, co mi akurat przyjdzie na myśl. I mam przeczucie, że będzie to zdecydowanie więcej niż jedna kategoria. A że jes

Udostępnij: Liczba postów: 73
Wpisy
Śląsk przyjemniejszy od stolicy Węgier?

Budapeszt to niezwykłe widoki i robiące wrażenie zabytki. Niestety to również główna siedziba bezdomnych na Węgrzech, dym papierosowy i bród.

Czytaj
Poznańskie alkusy

Tak się złożyło, że miałam okazję niskim kosztem zajechać do Budapesztu. Ale nie będzie tu mowy o stolicy Węgier, tylko kulturze Polaków - a raczej jej braku.

Czytaj
Lodożercy dla lodożerców

Byłam na lodach w Chorzowie, wpadłam po drodze, wracając z wizyty u dziadków. Z ciekawością zajrzałam do Lodożerców, bo czytałam o nich na portalu.

Czytaj
Mistrzowie dezorganizacji

KZKGOP przeszedł ostatnio sam siebie - podróż z Bytomia do Katowic, która docelowo powinna trwać 40 min zajęła 1,5 h i wymagała jedynie dwóch autobusów i dwóch tramwajów.

Czytaj
Chorzów zaczyna przyciągać

Jadąc ostatnio na uniwersytet, przejeżdżałam przez rynek w Chorzowie i zwróciłam uwagę na wielki napis dumnie głoszący, że "tu powstaje rynek". I świetnie! Czekam pełna ciekawości.

Czytaj
Psie kosmetyki

W nadchodzący poniedziałek w Rossmannie zaczyna się popularna promocja polegająca na aż 55% obniżce regularnych cen kosmetyków do makijażu. W sieci niemieckich drogerii są wtedy tłumy, a półki po sezonowych wyprzedażach stoją opustoszone. Dlaczego właściwie o tym piszę i skąd w tytule te psy?

Czytaj
Taniej, ale drożej

Miało być taniej, a jednak będzie drożej. O czym mowa? O biletach komunikacji miejskiej. Tradycjnie otrzymujemy kolejne niespełnione obietnice.

Czytaj
Śląsko godko

Uniwersytet Śląski lubi wprowadzać nowości i nawiązywać nimi do województwa. Niegdyś oferował studia śląskie, a od tego roku w siatce zajęć na filologii polskiej zagościł nowy przedmiot - nowy regionalizm.

Czytaj
Brrr!

Zimo, won! Juz prawie cię nie było, więc wynoś się i nie wracaj! Zaraz marzec, ostatnio widziałam mnóstwo ptasich kluczy, świat jasno mówi: wiosna.

Czytaj
Umarłe drzewa

Mieszkałam kiedyś na osiedlu tysiąclecia, blisko chorzowskiego parku. Kiedyś samo osiedle przypominało park z blokami, które leżały w pewnej odległości od siebie. Balkony oferowały piękny widok pełen zieleni, zaburzonej co najwyżej placami zabaw dla dzieci,

Czytaj

POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana