REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Na Sygnale
Pożar w restauracji Kamienny Kasztel

W restauracji Kamienny Kasztel w Parku Śląskim wybuch pożar. Na miejscu jest 8 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem, a nad parkiem kłęby czarnego dymu. To kolejna przykra wiadomość dla właścicieli tego lokalu. W ubiegłym roku również wybuchł pożar, a na dodatek zniszczeń dokonał orkan Grzegorz.

| Na Sygnale
Miasto
Papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do lamusa

Termin wprowadzenia e-ZLA (elektronicznych zwolnień lekarskich) zbliża się dużymi krokami. Jeszcze tylko do końca czerwca tego roku lekarze będą mogli wypisywać papierowe zwolnienia lekarskie.

| Miasto
Miasto
Zbiórka dla domów pomocy społecznej

Chorzowska Strefa Wolontariatu po raz kolejny organizuje zbiórkę artykułów higienicznych dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej „Nadzieja”, „Republika”, Domu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

| Miasto
Miasto
Chorzów w Stockport

W dniach 14-16 przedstawiciele Centrum Integracji Międzypokoleniowej, brali udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu Silver-Learners. W mieście Stockport, będącym częścią konurbacji Manchesteru, rozmawialiśmy na temat polityki zdrowotnej, w szczególności skierowanej do seniorów.

| Miasto
Miasto
Dzień bez torby foliowej

Robiąc zakupy, często korzystamy z jednorazowych, foliowych toreb, których czas rozpadu liczy się w dziesiątkach lat, a korzystamy z nich średnio... 15 minut. Statystyczny Polak w ciągu roku używa około 450 takich toreb rocznie. Zdecydowanie bardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem są wielorazowe torby materiałowe. 

| Miasto
Sport
Komunikacja i parking podczas meczu Polska-Korea

Mecz Polski z Koreą Południową to ważne wydarzenie sportowe. Do Parku Śląskiego w Chorzowie przyjedzie ponad 50 tysięcy kibiców z całej Polski. Mamy dla nich pakiet informacji, gdzie powinni zaparkować samochody i jak będzie kursowała bezpłatna komunikacja miejska.

| Sport
Kultura
zaKUMaj Chorzów

Na dobry początek wiosny Muzeum w Chorzowie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej „zaKUMaj Chorzów”.

| Kultura
Nauka
X Miejski Konkurs Języka Angielskiego

Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie zaprasza wszystkich uczniów klas IV-VII szkół podstawowych do udziału w konkursie języka angielskiego. 

| Nauka
Miasto
Nie rób gańby!

Wraz z początkiem tygodnia w Chorzowie ponownie ruszyła kampania, mająca na celu skłonienie wszystkich właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach. Co roku w naszym mieście na trawniki, skwery czy chodniki trafiają znaczne ilości psich odchodów. Tylko niewielka część jest sprzątana przez właścicieli.

| Miasto
Miasto
Pupil wraca do gry

Już za kilka tygodni, a dokładnie 11 kwietnia, odbędzie się koncert charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Splotu Ramiennego „OTWARTE RAMIONA”, a jednocześnie mieszkańca Chorzowa, Grzegorza Kaczmarka. Na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury wystąpią m.in. Damian Holecki, Heniek Czich i Magdalena Pal.

| Miasto

POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy