REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Kultura
​​​​​​​Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE – edycja dziewiąta

Projekt Teatru Rozrywki o charakterze konkursu, który powstał z myślą o artystach niezależnych.  Ludziach, grupach, teatrach nieinstytucjonalnych działających w obszarze teatru. Chcemy w jednym miejscu stworzyć platformę dla działań związanych z teatrem – jego głównym nurtem a także z jego pograniczem, odmianami, różnymi konfiguracjami.  Czekamy na ludzi z pomysłem, kreatywnych twórców, którzy got...

| Kultura
Sport
Rajd Śląska 2018: sportowe i motoryzacyjne święto

W weekend 29-30 czerwca Śląsk zamieni się w polską stolicę sportu motorowego za sprawą Rajdu Śląska. Po udanym debiucie w ubiegłym sezonie, również w tym roku kibice, którzy przyjdą na wydarzenie organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej, będą mogli liczyć na wyjątkowo liczną obsadę, ciekawe rajdówki, emocjonujące widowisko, a także wiele atrakcji.

| Sport
Kącik Prasowy
ESKA: Uważajcie na siebie i swoje zwierzaki! Kleszczy w tym roku jest już wyjątkowo dużo [JAK CHRONIĆ SIĘ PRZED KLESZCZAMI]

Choć nastały wyczekiwane ciepłe dni, niestety nie wiążą się one tylko z przyjemnościami w postaci spacerów, lodów czy pikników. Wiosna i lato posiadają drugą stronę medalu - wypadki, udary i walka z budzącymi się z powrotem do życia stworzeniami. Tak, tak, kleszcze znów stają się aktywne i należy o nich pamiętać wychodząc!

| Kącik Prasowy
Miasto
Radni nadali nazwę rondu

Podczas majowej sesji rady miasta zdecydowano jak będzie nazywać się rondo znajdujące się u zbiegu ulic Kościuszki, Skargi i Poniatowskiego. Pod uwagę brane były dwie propozycje, ale ostatecznie padło na Rondo im. Wincentego Spaltensteina.

| Miasto
Sport
Święta Wojna na Cichej

Nadchodzącej niedzieli zgromadzeni na stadionie chorzowskiego Ruchu będą świadkami Świętej Wojny. Takim mianem określa się bowiem starcia Niebieskich z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie to ostatnie spotkanie podopiecznych Dariusza Fornalaka przed własną publicznością, w tym sezonie.

| Sport
Rozrywka
Koncert dla wszystkich mam

Nazywany „Śląskim Słowikiem” Jacek Silski w maju wystąpi na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury. Koncert organizowany jest z okazji Dnia Matki.

| Rozrywka
Miasto
Parada historyczna na start!

Generał Jerzy Ziętek wybiera się na sobotni spacer po ulicy Wolności. Twórca Parku Śląskiego spotka się tam z legendarnymi piłkarzami Ruchu: Gerardem Cieślikiem i Ernestem Wilimowskim. Do wybitnego grona postaci związanych z Chorzowem dołączy laureat Oskara – Franz Waxman podjedzie na spotkanie kabrioletem.

| Miasto
Miasto
Będzie praca dla młodych górników

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie podpisała umowę o współpracy z Polską Grupą Górniczą. Dokument gwarantuje uczniom chorzowskiej szkoły zatrudnienie. 16 z nich może liczyć na stanowisko technika górnictwa podziemnego, a 15 na pracę w zawodzie górnika eksploatacji podziemnej.

| Miasto
Miasto
W Parku Śląskim ruszyły prace rewitalizacyjne

Taras wypoczynkowy, Łabędziarnia z czatownią, drewniane fotele i ławki, klinkierowa aleja, monitoring i nowe oświetlenie... Okolica Stawu Hutnik już wkrótce stanie się idealnym miejscem do odpoczynku. Przywrócenie użyteczności temu otoczeniu, to pierwszy etap rewitalizacji, jaka już w najbliższych miesiącach czeka Park Śląski.

| Miasto
Nauka
Nowa odsłona Miejskich Spotkań Medycznych

Seniorzy są osobami szczególnie narażonymi na urazy ortopedyczne wywołane między innymi przez upadki. Możliwości profilaktyki w tym zakresie będzie okazja poznać już w najbliższy piątek podczas nowej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych.

| Nauka

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana