REKLAMA

Zabójca ze strzelnicy z dożywociem

Na Sygnale

Hubert Ch., który w 2014 r. zabił instruktora na strzelnicy w Chorzowie, usłyszał dziś prawomocny wyrok. Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy karę dla oskarżonego, skazując go na dożywocie. Mężczyzna będzie mógł starać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 30 latach.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w 2014 r. na strzelnicy w Chorzowie. W momencie gdy sprawca został sam na sam z instruktorem, zaczął do niego strzelać. Nie przestawał nawet gdy ten był już martwy. Sprawca spakował następnie do walizki kilka pistoletów i amunicję, z zamiarem opuszczenia z nimi budynku. Wtedy doszło do wymiany ognia z właścicielem strzelnicy, który postanowił go powstrzymać. W zdarzeniu zginął 46-letni, emerytowany policjant z Katowic, Waldemar Ż.

W momencie gdy mężczyzna został ujęty przez policję, wykazywał objawy halucynacji, wykrzykując w stronę funkcjonariuszy, że spada w otchłań. Podczas badań przeprowadzonych przez biegłych psychologów i psychiatrów stwierdzono jednak, że Hubert Ch., posiadając wysoki iloraz inteligencji, jedynie symulował chorobę psychiczną. U mężczyzny stwierdzono zaburzenia osobowości, ale podczas popełnienia zbrodni, musiał być świadomy swoich czynów.

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał dziś w mocy karę dla oskarżonego. Treść orzeczenia sądu pierwszej instancji została minimalnie zmieniona. Podczas rozprawy podkreślono, że Hubert Ch. poszedł na strzelnicę w celu zabicia większej ilości osób. Mężczyzna został skazany na dożywocie. O warunkowe zwolnienie będzie się mógł starać najwcześniej za 30 lat.
 

Fot.: Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Hubert Ch.zabójca ze strzelnicyChorzówPark Śląskipolicjasądwyrokprawomocnydożywocie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii