REKLAMA

Policjanci wzięli udział we "Wieczorze Marzeń"

Miasto

Na terenie śląskiego zoo odbyła się kolejna edycja „Wieczoru Marzeń”- imprezy skierowanej dla dzieci i osób niepełnosprawnych, a także ich opiekunów. Chorzowscy i katowiccy policjanci przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Można było zobaczyć policyjne radiowozy oraz spotkać maskotkę policyjną o imieniu „Sznupek”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Chorzowskie królestwo zwierząt podziwiało kilkaset niepełnosprawnych dzieci. Do dyspozycji najmłodszych byli pracownicy ogrodu i wolontariusze, którzy oprowadzali gości po świecie zwierząt, opowiadając o ich przyzwyczajeniach, kaprysach i nawykach. Były występy taneczne i wokalne, malowanie buziaków i konkursy. Dodatkowe atrakcje dla wszystkich gości przygotowali chorzowscy i katowiccy policjanci. Specjalnie dla nich zaprezentowali oni używane w służbie akcesoria, radiowozy. Obecne były również służbowe konie i psy. Każdy maluch mógł spotkać przyjaciela wszystkich dzieci, czyli „Sznupka”.

Najmłodsi dostawali od mundurowych elementy odblaskowe i kolorowanki, natomiast ich rodzice i opiekunowie ulotki z praktycznymi poradami i apelem o zdrowy rozsądek nad wodą, w górach i na wsi. Wprawdzie sezon kąpielowy dopiero przed nami, ale już teraz warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Była to również okazja do promowania policyjnych aplikacji- „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”.

„Wieczór marzeń w zoo” („Dreamnight at the zoo”) to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 1996 roku przez ZOO w Rotterdamie. Jej celem było zorganizowanie charytatywnej, plenerowej imprezy dla przewlekle chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz członków ich rodzin. Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, chore dzieci wraz z opiekunami zapraszane są do ogrodów zoologicznych zawsze tego samego dnia w roku. Jak dotąd, „Wieczór marzeń” zorganizowało już kilkaset ogrodów zoologicznych w kilkudziesięciu krajach świata i z roku na rok w akcję angażuje się ich coraz większa ich liczba. Chorzowskie ZOO przystąpiło do niej w 2008 roku.

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Wieczór MarzeńChorzówzooŚląski Ogród Zoologiczny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii