Młodziczki z wicemistrzostwem!

Mimo zakończenia sezonu PGNiG Superligi Kobiet, na placu boju do ubiegłej soboty pozostawała drużyna Akademii Handball Ruchu Chorzów. Szczypiornistki dotarły do finału Pucharu ZPRP Młodziczek, w którym uległy Koronie Handball I 27:22 (15:11).

Młodziczki toczyły swoje zmagania w pucharze od kwietnia. Swoją przygodę z rozgrywkami rozpoczęły na etapie 1/16 turnieju, w grupie A. Wówczas Niebieskie wybrały się do Legnicy, gdzie przyszło im się zmierzyć z takimi zespołami jak ChKS Łódź, EUCO-UKS Dziewiątką Legnica oraz MKS Victorią Świebodzice. Każdy z meczów zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.

W kolejnej fazie pucharu Ruch wcielił się w rolę gospodarza. Do Chorzowa zawitały ekipy MTS I Kwidzyn, UKS Vambersia Worwo I Wąbrzeźno i UKS Roxy Lublin. Chorzowianki ponownie okazały się bezbłędne i tym samym zameldowały się w ćwierćfinale turnieju. Grupa w której znajdował się Ruch, ponownie rozgrywana była na naszym parkiecie. Niebieskie w dwóch pierwszych meczach pokonały EUCO – Dziewiątkę Legnicę oraz AP Marcovię Marki. W ostatnim starciu młodziczki uległy GUKS-owi Bellator Ryjewo. Mimo porażki, podopieczne trenera Krystiana Stasika zameldowały się w półfinale. Ruchowi przyszło zmierzyć się z KS Bystrą. Mimo kiepskiej pierwszej połowy, zakończonej wynikiem 12:13 dla przeciwniczek, Niebieskie wzięły się mocno do pracy i ostateczne wygrały 25:19. W drugim meczu Korona Handball I rozgromiła AP Marcovię Marki 39:26.

Finał pucharu odbył się w ubiegłą sobotę. Niestety lepsze okazały się kielczanki. Nasze przeciwniczki od samego początku objęły prowadzenie w spotkaniu. Wydawało się jednak, że los uśmiechnął się do naszych szczypiornistek, kiedy po wyrównaniu na 7:7, w 15. minucie, to Niebieskie zaczęły punktować, osiągając dwubramkową przewagę. Korona zachowała jednak zimną krew i ponownie zaczęła wieść prym. Po pierwszej połowie wynik na tablicy wskazywał 15:11. W drugiej części spotkania przeciwniczki pewnie kontrolowały przebieg gry, ani na chwilę nie tracąc prowadzenia. Ruchowi szczególnie we znaki dała się Klaudia Wawrzycka, która aż 14 razy trafiała do naszej siatki. Siła rażenia naszego zespołu opierała się natomiast na Setii Szulc oraz Paulinie Małysce, które zdobyły kolejno dziewięć i osiem punktów. Finał zakończył się rezultatem 27:22. Mimo porażki trener chorzowskiej drużyny może być dumny z osiągnięcia swoich zawodniczek, jakim jest wicemistrzostwo. Dodatkowo najlepszą bramkarką turnieju uznano występującą w Ruchu – Oliwię Suligę. W drużynie „gwiazd turnieju” znalazła się Paulina Małyska oraz Setia Szulc.