Królowa sportu na Stadionie Śląskim

Sport

Dziś (8 czerwca) na Stadionie Śląskim wystąpią największe gwiazdy światowej lekkoatletyki podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Już za kilka godzin w Chorzowie będzie można zobaczyć największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki.

REKLAMA

Memoriał Janusza Kusocińskiego to najstarszy polski mityng, mający wielkie tradycje i bogatą sportową historię. Po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Śląskim z udziałem elity światowej lekkoatletyki.

- To już nie zapowiedzi czy marzenia, ale to wszystko staje się faktem. Marsz do wielkiej lekkiej atletyki zaczynamy z wysokiego C – od memoriału Janusza Kusocińskiego. Organizatorzy zapewnili najwyższy poziom zawodów a przez to prawdziwe emocje kibicom. Mam nadzieje, że Stadion Śląski znów stanie się mekką królowej sportu a widzowie zapełnią go po brzegi – powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

W czwartkowej konferencji przed zawodami wzięli udział czołowi sportowcy, którzy wystąpią podczas zbliżających się zawodów, m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Justyna Święty-Ersetic, a także Genzebe Dibaba, Allyson Felix i Renaud Lavillenie.

- Taki stadion to wielkie wydarzenie dla startujących zawodników. Emocje rosną w sercu i duszy, kiedy pokonuje się kolejne metry. Miejmy nadzieję, że to doda mi skrzydeł i kolejna walka będzie zwycięska. Mogę obiecać, że jutro powalczę o „season best” – powiedział Adam Kszczot, polski lekkoatleta, mistrz świata w biegu na 800 metrów.

Memoriał Kusocińskiego jest pierwszą dużą imprezą lekkoatletyczną w Chorzowie od momentu otwarcia stadionu po remoncie, drugą będzie Memoriał Kamili Skolimowskiej 22 sierpnia. Piątkowa rywalizacja rozpocznie się o godz. 16.00.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Memoriał Janusza KusocińskiegoStadion ŚląskiPark ŚląskiChorzówzapowiedź

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii