Wydarzenia w mediatece

Kultura

W ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Plakatu PlakatFest, w najbliższy czwartek, 7 czerwca, czeka nas wykład oraz prezentacja pt. „Najnowsze technologie cyfrowe”. Spotkanie w Mediatece chorzowskiego Kina Grajfka, poprowadzi dr Iwona Pomianowska.

REKLAMA

- Wykład ma na celu zbadanie psychologicznych czynników gry, które kształtują nasze zachowanie, podejmowanie decyzji, poznawanie i zaangażowanie emocjonalne.
Dlaczego gramy w gry? Jak je gramy? Jak wpływają one na nasze funkcjonowanie poznawcze i emocjonalne? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy wejść do szerokiej dziedziny „psychologii projektowania gier” – podejścia multidyscyplinarnego w ramach badań nad nowymi, cyfrowymi mediami oraz nowymi technologiami Virtual Reality oraz Augmented Reality - przekonują organizatorzy.

Dr Iwona Pomianowska jest projektantką (tzw. „motion & informatioin design”), reżyserką, psychologiem, oraz wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiej Szkoły Filmowej, i Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej. Jest taże członkinią ciała doradczego Museum Leuven, badaczką łączącą domeny psychologii poznawczej oraz projektowania mediów zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym (doktorat w zakresie psychologii ukończony na Trinity College Dublin, oraz tytuł magistra sztuki i projektowania informacji na LUCA School of Arts w Brukseli).

W ramach wydarzenia odbędą się dwa spotkania dla grup do 20 osób, o godz. 13:00 i 16:00. Autorem plakatu tegorocznej edycji „PlakatFest” jest Jacek Staniszewski.

 

Źródło: Kino Grajfka

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Dr Iwona PomianowskaPlakatFest3. Międzynarodowy Festiwal PlakatuMediatekaKino Grajfka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii