Piracki Dzień Dziecka w Chorzowie

Rozrywka

Pod Szybem Prezydent zadokuje statek piracki. Nieopodal zaparkują foodtrucki. A do tego specjalny, interaktywny program dla najmłodszych. To tylko kilka atrakcji przygotowanych na tegoroczny Dzień Dziecka w Chorzowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W czerwcu Szyb Prezydent opanują piraci. Będzie dmuchany statek do zabawy, iluzjonista, żonglerzy i animatorzy w pirackich przebraniach. Do tego strefa bezpieczeństwa, prowadzona przez policję, straż pożarną i straż miejską oraz strefa gastronomiczna – z foodtruckami oraz darmowymi popcornem i watą cukrową dla wszystkich uczestników. Nie zabraknie również baniek mydlanych, które w Chorzowie już od kilku lat kojarzą się z Dniem Dziecka.

- Organizowany dotąd w ramach obchodów Dnia Dziecka Festiwal Baniek Mydlanych teraz stanie się częścią wydarzenia. Przygotowaliśmy wiele innych atrakcji – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. Dodatkowo przygotowany zostanie specjalny program interaktywny dla najmłodszych, zatytułowany Piraci z Karaibów. Ponadto w Dniu Dziecka uruchomiana zostanie Piracki Ekspres – kolejka, która będzie nieodpłatnie dowozić uczestników na imprezę na trasie Centrum Przesiadkowe-Szyb Prezydent.

Dzień Dziecka w Chorzowie rozpocznie się w piątek, 1 czerwca, o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. Wydarzenie odbędzie się pod Szybem Prezydent, przy ul. Księdza Piotra Skargi. Organizatorami wydarzenia są Miasto Chorzów oraz Radio Katowice.

 

Źródło: UM Chorzów

Fot.: Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Dzień DzieckaChorzów2018piraciSzyb Prezydentzajęcia dla dzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii