Czy w Chorzowie będzie bezpieczniej?

Na Sygnale

Czy na moim osiedlu jest bezpiecznie? Czy mam wpływ na to, co dzieje się w mojej dzielnicy? Na te pytania Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa będzie szukać odpowiedzi wraz z mieszkańcami w ramach kolejnego etapu programu. Tym samy uruchomionych zostanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.

REKLAMA

- Wiemy, że na ogół mieszkańców składa się wiele lokalnych wspólnot. To właśnie te najmniejsze społeczności najlepiej znają problemy ulic, czy osiedli - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Chcemy być bliżej mieszkańców i wspólnie reagować na trudności - dodaje. 

- W Chorzowie powstanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa. Ich zadaniem będzie docieranie do jak największej liczby mieszkańców w danym rejonie - wyjaśnia Robert Łuszcz. - Dzięki temu poprawimy system informowania mieszkańców, komunikacji i promocji prawidłowych postaw – dodaje komendant miejski policji w Chorzowie.

Lokalne Koalicje na Rzecz Bezpieczeństwa będą obejmować bardzo precyzyjnie określone obszary. Skupione będą wokół dzielnicowych i urzędników, z którymi na bieżąco będzie można się kontaktować i rozwiązywać najpilniejsze problemy czy przekazywać pomysły do realizacji. - W ramach inauguracji oprócz spotkania z władzami miasta, służb mundurowych, instytucji, szkół czy parafii, będzie też okazja do aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - By umożliwić rodzicom udział w spotkaniu zaplanowaliśmy warsztaty tworzenia pluszowych misiów pod okiem animatorów, dla dorosłych przewidzieliśmy warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami oraz drobny poczęstunek – dodaje pani pełnomocnik. 

Inauguracje Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa startują 14 maja o godz. 17.00 w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Sportowej 29. Wstęp jest wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na stronie: http://chorzow.eu/aktualnosci/7237-ruszaja-ruszaja-lokalne-koalicje-na-rzecz-bezpieczenstwa-1405-706.html

 

Źródło: UM Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Koalicja na Rzecz BezpieczeństwaChorzówpolicjaurząd miastapolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy