Wspólne ćwiczenia prewencji i policji konnej [WIDEO]

Na Sygnale

Konie służbowe z chorzowskiej i częstochowskiej jednostki ćwiczyły wspólnie z pododdziałami zwartymi z katowickiego oddziału prewencji. Jeźdźcy i rumaki szkolili się m.in. w zakresie tworzenia szyków policyjnych w sytuacjach zagrożenia porządku publicznego oraz działań pododdziałów zwartych. Podczas ćwiczeń korzystano z broni gładkolufowej i amunicji hukowo-błyskowej.
Galeria zdjęć


REKLAMA

Cykliczne szkolenia, mają na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów pododdziału zwartego oraz policyjnych jeźdźców. Wspólnie doskonalili oni tworzenie szyków policyjnych w sytuacji zagrożenia porządku publicznego oraz podczas działań pododdziałów zwartych. Ćwiczenia odbywały się w pełnym umundurowaniu oraz z kompletnym ekwipunkiem ochronnym, aby w pełni odwzorować realizm działań. Podczas zajęć wykorzystano strzelby gładkolufowe oraz amunicję hukowo-błyskową. Policjanci i wierzchowce spisali się doskonale potwierdzając, że są dobrze przygotowani do trudnej służby.

Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też podczas atestacji sprawdzane są zachowania tych zwierząt. Jeździec wraz z rumakiem musi zaprezentować umiejętność jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Jeźdźcy i ich konie spisali się na medal. Wszystkie konie przeszły pomyślnie atestację i otrzymały na najbliższy rok atest II stopnia.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


policja konnaprewencjaćwiczenia policyjne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Poniedziałek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy