Milion dla naszych studentów [ZDJĘCIA]

Miasto

Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie otrzyma spory zastrzyk gotówki. Miasto przekaże uniwersytetowi ponad milion złoty dotacji na remont siedziby Instytutu Fizyki oraz utworzenie interdyscyplinarnego placu. Dodatkowe fundusze pozwolą m.in. na dostosowanie budynku „H” i „L” do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dziś przedstawiciele władz miasta oraz Uniwersytetu Śląskiego przedstawiali szczegóły inwestycji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Do wyremontowanych obiektów przeniesione zostaną pozostałe zakłady instytutu, które obecnie mieszczą się w Katowicach. Miasto wsparło ten cel kwotą 750 tys. zł. Pozostała część dotacji przeznaczona zostanie na stworzenie nietypowego „placu zabaw”. Na skwerze przy ŚMCEiBI pojawią się m.in. hamaki, słup wspinaczkowy, sad z jabłoniami i śliwkami, labirynt, a także boiska sportowe.

– Mamy nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się do integracji studentów i kadry naukowej z mieszkańcami okolicznych osiedli. Poszczególne elementy celowo przemieszano ze sobą, by zachęcić do interakcji różne grupy wiekowe – wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. - Obok siłowni plenerowej znajdzie się m.in. górka do zjeżdżania dla najmłodszych i wygodne siedziska dla odpoczywających – dodaje.

- To ważny moment dla Uniwersytetu Śląskiego. Kampus umacnia się i rozwija. Dzięki naszym staraniom, Instytut Fizyki zostanie w całości przeniesiony do Chorzowa. Wciąż prowadzimy prace adaptacyjne w dwóch obiektach wchodzących w skład kampusu. Niezmiernie mnie cieszy, że to wszystko dzieje się dzięki wspólnym działaniom, w których wspierają nas władze miasta – zaznacza prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

- Z interdyscyplinarnej strefy aktywności będą mogli korzystać nie tylko nasi studenci czy doktoranci, ale nie tylko. Mam nadzieję, że to miejsce będzie łączyło społeczność uniwersytecką i lokalną. Nowo powstała strefa zaspokoi potrzeby odpoczynku i rekreacji, zwłaszcza tym, którzy spędzają tu kilkanaście godzin w ciągu dnia. Jestem jednak przekonany, że inwestycja przyniesie wiele korzyści zarówno studentom i naukowcom, jak i okolicznym mieszkańcom - mówi prof. zw. dr hab. Marian Paluch, dyrektor Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Obecnie trwa procedura przetargowa na wykonanie interdyscyplinarnego placu. Planowany termin zakończenia całości inwestycji to październik 2018 roku. Chorzów przekazał na ten cel dotacje w wysokości 330 tys. zł.

 

Źródło: UM Chorzów/TB

Fot.: TB

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowiedofinansowanieskwerurząd miastaInstytut FizykiMinisterstwo Sportu i Turystyki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Poniedziałek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy