Chorzowianin w Kenii

Turystyka

Marcin Kupczak, śląski bloger i zapalony sportowiec, 10 stycznia wyruszył w swoją kolejną wyprawę. Tym razem jego celem jest pomoc dzieciom z Kenii. Z informacjami dotyczącymi jego pobycie w Afryce dzieli się z internautami za pośrednictwem Facebooka.

REKLAMA

Chorzowianin utworzył na miejscu małą ligę piłkarską. Jedyną w swoim rodzaju... Każda z drużyn uczestniczących w turnieju przywdziewa koszulki popularnych polskich lub zagranicznych zespołów. - Oprócz pomocy w codziennym życiu, czyli np. wsparcia przy prowadzeniu lekcji w szkole, będę również organizować zajęcia sportowe. Otrzymałem koszulki od 12 klubów, nie tylko polskich, dzięki czemu możliwe było stworzenie małej ligi piłkarskiej - mówi Marcin Kupczak, znany również jako Hanys on Tour.

Jak radzą sobie młodzi piłkarze? Widać to na krótkim filmiku, który bloger zamieścił na swoim facebookowym koncie:

W pakunkach przywiezionych przez Marcina Kupczaka (ważące łącznie 120 kg) znalazły się m.in. zeszyty, kredki i przybory szkolne, a także piłki oraz koszulki przekazane m.in przez Ruch Chorzów, Piasta Gliwice czy Legię Warszawa, a nawet szkółkę piłkarską FC Barcelona! Dla chorzowianina jest to już drugi wyjazd do Afryki. Celem pierwszego była Uganda, gdzie niósł pomoc poprzez pracę w jednym z tamtejszych sierocińców.

Hanys on Tour sprzeciwia się rasizmowi i nienawiści (również tej stadionowej) czego chce dać wyraz podczas swoich wypraw. - Dzieciaki biegające ramię w ramię w koszulkach Ruchu i Cracovii lub czekające na rozpoczęcie zajęć w barwach Pogoni i Piasta? Czemu nie! Na stadionach panuje zbyt wiele nienawiści. Wielkim problemem jest też rasizm. Dlaczego nie możemy działać razem, mimo tego wszystkiego co nas dzieli? - pyta się chorzowianin.

Marcin Kupczak prowadzi bloga "Hanys on Tour", na którym opisuje swoje wyprawy po całym świecie. Był już m. in. w Nowej Zelandii, USA, Ameryce Południowej i Australii. Znajdują się tam również jego relacje z pobytu w Kenii. Raporty z wyprawy na bieżąco publikuje też za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Hanys on TourMarcin Kupczawyprawa do Keniiliga piłkarskachorzowianin

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Piątek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona