Rozpad Odbicia

Kultura

Już jutro (4 kwietnia) w znajdującej się na chorzowskim rynku Galerii Kamienica, odbędzie się wernisaż fotografii Krzysztofa Palińskiego i Kamila Myszkowskiego – Rozpad Odbicia. Zostanie on połączony z bogatym programem artystycznym oraz muzyką na żywo. Wszystko rozpocznie się o godz. 18:00.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Przedstawimy trzy zestawy fotografii, utrzymanych w nieco odmiennej wobec siebie konwencji, a jednak połączonych wspólnym elementem. Tym elementem jest fascynacja tematem przemijania w sztuce. Ten motyw przewija się w niej bardzo często i od bardzo dawna. Przedstawimy go w wieloraki sposób – mówi o wystawie Krzysztof Paliński.

- Prace, które zaprezentuję podczas wystawy, zamykają się w dwóch obszarach mojego fotograficznego zainteresowania – autoportrecie (który traktuję jak lustro) oraz motywie labiryntu (przejawiającym się również w formie archiwum). Z pozoru wydaje się, że autoportret i labirynt to tematy niemożliwe do połączenia, dostrzegam jednak w tym zestawieniu ukryty sens – dodaje Kamil Myszkowski.

O jaki sens chodzi autorowi i jak twórcy podeszli do trudnego wyzwania, które przed sobą postawili? Tego będzie się można dowiedzieć 4 kwietnia w Galerii Kamienica (ul. Rynek 7/1). Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00.

***

Krzysztof Paliński to artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, członek Zarządu ZPAF w latach 2017 – 2020. Nauczyciel, wykładowca, filmowiec niezależny związany z Ruchem Kina Nieprofesjonalnego na Górnym Śląsku. Od dziecka związany z życiem kulturalnym rodzinnego miasta Chorzowa. Absolwent kierunku Fotografia i Multimedia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz kierunku Pedagogika na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest nauczycielem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie. Instruktor Młodzieżowego Klubu Filmowego „WIATRAK”, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie.

Kamil Myszkowski to artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych (m.in. „Trzecie oko”, „Krótka opowieść o taśmie filmowej”, „Nie jestem tą samą rzeką”, „Fotosynteza”, „Odwrócona Biblioteka”, „W przeczekaniu”, Projekt „Twarzysze”), a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena – Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych.

 

Źródło: własne/Galeria Kamienica

Fot.: Krzysztof Paliński/Kamil Myszkowski

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Krzysztof PalińskiKamil MyszkowskiRozpad OdbiciawystawafotografiawernisażGaleria KamienicarynekChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Poniedziałek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy