Rozpad Odbicia

Kultura

Już jutro (4 kwietnia) w znajdującej się na chorzowskim rynku Galerii Kamienica, odbędzie się wernisaż fotografii Krzysztofa Palińskiego i Kamila Myszkowskiego – Rozpad Odbicia. Zostanie on połączony z bogatym programem artystycznym oraz muzyką na żywo. Wszystko rozpocznie się o godz. 18:00.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Przedstawimy trzy zestawy fotografii, utrzymanych w nieco odmiennej wobec siebie konwencji, a jednak połączonych wspólnym elementem. Tym elementem jest fascynacja tematem przemijania w sztuce. Ten motyw przewija się w niej bardzo często i od bardzo dawna. Przedstawimy go w wieloraki sposób – mówi o wystawie Krzysztof Paliński.

- Prace, które zaprezentuję podczas wystawy, zamykają się w dwóch obszarach mojego fotograficznego zainteresowania – autoportrecie (który traktuję jak lustro) oraz motywie labiryntu (przejawiającym się również w formie archiwum). Z pozoru wydaje się, że autoportret i labirynt to tematy niemożliwe do połączenia, dostrzegam jednak w tym zestawieniu ukryty sens – dodaje Kamil Myszkowski.

O jaki sens chodzi autorowi i jak twórcy podeszli do trudnego wyzwania, które przed sobą postawili? Tego będzie się można dowiedzieć 4 kwietnia w Galerii Kamienica (ul. Rynek 7/1). Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00.

***

Krzysztof Paliński to artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, członek Zarządu ZPAF w latach 2017 – 2020. Nauczyciel, wykładowca, filmowiec niezależny związany z Ruchem Kina Nieprofesjonalnego na Górnym Śląsku. Od dziecka związany z życiem kulturalnym rodzinnego miasta Chorzowa. Absolwent kierunku Fotografia i Multimedia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz kierunku Pedagogika na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest nauczycielem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie. Instruktor Młodzieżowego Klubu Filmowego „WIATRAK”, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie.

Kamil Myszkowski to artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych (m.in. „Trzecie oko”, „Krótka opowieść o taśmie filmowej”, „Nie jestem tą samą rzeką”, „Fotosynteza”, „Odwrócona Biblioteka”, „W przeczekaniu”, Projekt „Twarzysze”), a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena – Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych.

 

Źródło: własne/Galeria Kamienica

Fot.: Krzysztof Paliński/Kamil Myszkowski

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Krzysztof PalińskiKamil MyszkowskiRozpad OdbiciawystawafotografiawernisażGaleria KamienicarynekChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Czwartek
Kwiecień 2018
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda