Chorzów w Stockport

Miasto

W dniach 14-16 przedstawiciele Centrum Integracji Międzypokoleniowej, brali udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu Silver-Learners. W mieście Stockport, będącym częścią konurbacji Manchesteru, rozmawialiśmy na temat polityki zdrowotnej, w szczególności skierowanej do seniorów.

REKLAMA

Jak zwykle dzieliliśmy się dobrymi praktykami, które są powszechne w europejskich krajach uczestniczących w projekcie. Szczególnie ciekawe było spotkanie z angielskimi seniorami objętymi wsparciem w ramach programu EDUCATE. To nie tylko platforma pozwalające na utrzymywanie kontaktów między seniorami, ale również służy treningowi umiejętności umysłowych. Zwieńczeniem tej części spotkania był występ międzypokoleniowego chóru.

W ramach ciekawostki nasi gospodarze zaprezentowali nam również rozwiązania w ramach systemu TeleCare. Jest to szereg elektronicznych gadżetów ułatwiających życie nie tylko osobom starszym, ale również osobom, które się nimi opiekują. Sprzęt do TeleCare to między innymi elektroniczne, inteligentne widelce, czujniki upadków czy pojemniki na tabletki, które wysyłają smsy o konieczności zażycia lekarstw.

Również my jako Chorzów mogliśmy zaprezentować swoje dobre praktyki w dziedzinie zdrowia. Z uznaniem spotkał się fakt, że jesteśmy regionalnym liderem programów profilaktycznych, w tym takich które są skierowane tylko do osób 60+. Chwaliliśmy się również naszym pierwszym w Polsce Centrum Informacji Medycznej. Jest to rozwiązanie, które może być zaimplementowane przez naszych przyjaciół z Niemiec, Holandii czy Luksemburga.

Źródło: Centurm Integracji Międzypokoleniowej

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


ChorzówCentrum Integracji MiędzypokoleniowejStockportSilver-Learnerswyjazdseniorzydziałania

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Poniedziałek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy