Pupil wraca do gry

Miasto

Już za kilka tygodni, a dokładnie 11 kwietnia, odbędzie się koncert charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Splotu Ramiennego „OTWARTE RAMIONA”, a jednocześnie mieszkańca Chorzowa, Grzegorza Kaczmarka. Na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury wystąpią m.in. Damian Holecki, Heniek Czich i Magdalena Pal.

REKLAMA

Grzegorz Kaczmarek, przez znajomych, kolegów i przyjaciół nazywany “Pupil”, w 2016 roku przeszedł ciężki udar, w skutek czego został osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Jego dalsza diagnostyka na oddziale chorób krwi w szpitalu w Krakowie wykazała iż ma on chorobę, która objawia się tworzeniem się skrzepów i zatorów, oraz zaburzeniami przemian lipidów, zwana trombofilią. Podczas przeprowadzanych badań lekarze ze szpitala wykryli, że w przeszłości Grzegorz miał zator w nerkach, skutkiem czego jest ich niewydolność. Jedna nerka nie pracuje w ogóle, a druga tylko w 2/3, co w niedalekiej przyszłości może skutkować koniecznością uczęszczania na dializy.

To był dopiero początek walki Grzegorza o powrót do zdrowia. Niestety rok 2017 nie był zbyt łaskawy dla niego i jego rodziny. W lipcu Grzegorz przeszedł drugi udar, który zaatakował tym razem ośrodek odpowiedzialny za pamięć i orientację. W listopadzie został przyjęty na oddział kardiologiczny z ostrą niewydolnością, która kwalifikowała go na operację bajpasów. Choroby jakie wykazał wywiad lekarski uniemożliwiły jednak przeprowadzenie takiej operacji. Podczas zabiegu udrożniono mu żyły i założono stendy. Diagnoza lekarska brzmiała: „choroba serca i naczyń krwionośnych w przebiegu miażdżycy, niewydolność, niedokrwienie i uszkodzenie serca dużego stopnia, choroba nadciśnieniowa z zajęciem serca.”

Rok 2017 Grzegorz spędził większość czasu w szpitalach i na rehabilitacjach, które dają mu szansę na powrót do sprawności fizycznej, ale przede wszystkim pozwalają na dalsze życie. Jednakże każda godzina rehabilitacji oraz zakup lekarstw, wiążą się z ogromnymi kosztami, które musi ponieść rodzina Grzegorza, walcząc o jego zdrowie i sprawność fizyczną. Ta historia zainspirowała pracowników Starochorzowskiego Domu Kultury do zorganizowania koncertu charytatywnego, z którego cały dochód zostanie przekazany na dalszą rehabilitację Grzegorza. Podczas koncertu przeprowadzone będą również licytacje i aukcje rzeczy przekazanych na ten cel.

Na scenie SDK pojawią się: Damian Holecki, Heniek Czich lider zespołu Universe, Magdalena Pal, Izabela Fojcik, zespół De Silvers, Darek Nowicki, zespół Arkadia Band , Krzysztof Procek, Bogusława Piechura, Karolina i Adam Krawczyk, Sylwester Targosz-Szalonek. Koncert poprowadzi duet: Andrzej Potępa i Krzysztof Wierzchowski.

Bilety-cegiełki można nabyć w cenie 20 zł w kasie SDK przy ul. Siemianowickiej 59. Rezerwacja miejsc oraz informacje pod numerami telefonów:

32 247-39-58

601-069-024

512-455-408

lub e-mail sebastian@chck.pl.

Zbiórka na rehabilitację i leczenie Grzegorza Kaczmarka prowadzona jest również pod tym adresem: https://zrzutka.pl/nmzwp4

 

Źródło: SDK

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Fundacja Splotu Ramiennego „OTWARTE RAMIONA”Grzegorz KaczmarekrehabilitacjaniepełnosprawnyChorzówkoncert charytatywnyStarochorzowski Dom KulturyDamian HoleckiHeniek CzichMagdalena Pal

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii