Wielka Śląska Lekcja W-F [WIDEO+ZDJĘCIA]

Nauka

W sobotę 17 marca w hali sportowej przy ulicy Harcerskiej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie zorganizowano Wielką Śląska Lekcję W-F. Szkoła mistrzostwa sportowego  zachęcając do fizycznej aktywności zaproponowała sportową sobotę. W lekcji udział wzięło 133 uczestników!

Galeria zdjęć


REKLAMA

Głównym punktem programu była adresowana do uczniów szkół podstawowych – Największa śląska lekcja w-f. Na uczestników już od godziny 9 czekała rozgrzewka, a po niej zmagania na 12 torach z różnorodnymi zestawami ćwiczeń.

- Wracamy do korzeni. Chcemy, aby dzieci były ogólnie sprawne czyli potrafiły prawidłowo wykonać przewrót w przód, zagrać w unihokej, kozłować piłkę czy prawidłowo regenerować się - mówił Robert Radek, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Chorzowie, trener Stadion Śląski. I jak dodaje: Chcemy zachęcić młode osoby do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Urozmaicenie zajęć wychowania fizyczne powoduje, że młodzież angażuje się w zajęcia i chętniej uczestniczy w nich.

Najważniejsza była dobra zabawa i sportowe emocje. Akcja wpisuje się idealnie w hasło „Chorzów wprawia w ruch”. - To przede wszystkim propagowanie wychowania fizycznego i aktywności sportowej. Nasza Szkoła Mistrzostwa Sportowego stara się zaangażować dzieci do udziału w zajęciach sportowych poprzez m.in Wielką Śląską Lekcję W-F - powiedziała Anna Waldowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie. - Łączymy naukę, dobrą zabawę i sport w jednym miejscu - dodaje wicedyrektor.

Pozostałe atrakcje przeznaczone były zarówno dla uczniów podstawówek, gimnazjum i licealistów. Odbyła się m.in gra w Mega Twistera na 100 polach, zabawy w wodzie na szkolnym basenie, a także ustanowiono rekord szkoły w liczbie par tańczących belgijkę.  

- Kontynuujemy naszą tradycję popularyzacji aktywności sportowej. Do naszych zajęć spotkania z mistrzem "Mistrzostwo zaczyna się w głowie", będziemy organizować spotkania z wielkimi mistrzami sportu - mówiła nam Anna Waldowska.

Była też okazja by ruszyć głową podczas zajęć warsztatowych. - Super spędzony czas, zajęcia w sali m.in yoga i na koniec taniec belgijka naprawdę był świetny - mówiła Wiktoria Budzisławska, uczestniczka Lekcji W-F.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


chorzówwf na wesołolekcja wf

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Poniedziałek
Lipiec 2018
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy