Derby dla Clearexu

Clearex Chorzów kontynuuje zwycięską serię. Tym razem chorzowianie triumfowali w jednej z potyczek Futsal Ekstraklasy, pokonując w ramach 17. kolejki zespół Piasta Gliwice, wynikiem 1:4 (0:2).

Nasi zawodnicy zaprezentowali w Gliwicach kawał niezłego futsalu. Drużyna Clearexu dominowała przez większość spotkania, nie dając rywalom szans na odniesienie korzystnego rezultatu. Worek z bramkami rozwiązał już w 5. minucie Mateusz Omylak, który wykorzystał bardzo dobre rozegranie z autu, wykonane przez Macieja Mizgajskiego. Chorzowianie w dalszym ciągu naciskali. Swoich szans szukał Szymon Łuszczek oraz Piotr Łopuch, jednak ich strzały były minimalnie niecelne. Widząc słabą dyspozycje gliwiczan, chorzowianie nie odpuszczali. Taka postawa przyniosła efekt w 16. minucie meczu, kiedy swoją okazję wykorzystał Mikołaj Zastawnik. Gracz przejął piłkę w środku pola, wymanewrował przeciwników i posłał piłkę do siatki.

W drugiej połowie spotkania, Clearex nie miał zamiaru zwalniać tempa i tak w w 24. minucie czasu gry, bramkarz gości został kolejny raz pokonany, a egzekutorem został Wadim Iwanow. Prawdziwą ozdobą meczu, było jednak trafienie numer cztery, które zdobył Tomasz Golly. Chorzowianin przejął futbolówkę pod naszą bramką, a następnie wykonał indywidualny rajd, po którym dobił Piasta. Gliwiczanie zdołali jednak zdobyć honorwą bramkę. Szczęścia spróbował Bugański, Rafał Krzyśka odbił piłkę, ale nie miał szans przy dobitce Przemysława Dewuckiego. Pod koniec spotkania zaatakować postanowił nasz golkiper, który zabrał się z futbolówką, ogrywając kolejnych przeciwników, jednak niemal w finalnym momencie akcji, zderzył się jednym z gliwiczan. Sędziowie spotkania zintepretowali sytuację, jako faul Krzyśki, które było jednocześnie szóstym przewinieniem Clearexu. W związku z tym podyktowany został przedłużony rzut karny. Na wyskości zadania stanął jednak wspomniany Krzyśka i nie dał szans Sebastianowi Szadurskiemu.

Dzięki takiemu wynikowi Clearex awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Obecnie chorzowianie tracą 7 punktów do trzciej lokaty, którą zajmuje FC Toruń. Kolejnym sprawdzianem naszego zespołu będzie środowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym chorzowianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną AZS UZ Zielona Góra.

Piast Gliwice – Clearex Chorzów 1:4 (0:2)

Bramki: Dewucki 30' – Omylak 5', Zastawnik 16', Iwanow 24', Golly 28'

Żółte kartki: Dewucki – Omylak, Iwanow

Składy:

Piast Gliwice: Widuch, Grzywa P. – Mirga, Grzywa M., Jonczyk, Dewucki, Machado Coutinho, Grecz, Czech, del Pino, Bugański, Bonifacio, Piskorz, Szadurski

Clearex Chorzów: Krzyśka, Puzio – Gładczak, Golly, Zastawnik, Seget, Omylak, Łopuch, Mizgajski, Łuszczek, Świtoń, Wędzony, Iwanow