Szczypiornistki Ruchu przegrywają na zakończenie rundy zasadniczej

KPR Ruch Chorzów przegrał w ostatniej kolejce rundy zasadniczej z zespołem KPR-u Gminy Kobierzyce 16:23 (11:13). O porażce zadecydowała druga połowa w której naszej zawodniczki zdobyły zaledwie pięć bramek. Teraz czas na walkę o pozostanie w Superlidze i rywalizacja w fazie play-out (o miejsca 7-12).

Każde punkty są w tej chwili na wagę złota dla podopiecznych Jarosława Knopika, a mecz w Kobierzycach miał przerwać złą passę "Niebieskich". Na Dolny Śląsk chorzowianki pojechały bez kontuzjowanej kapitan zespołu, Karoliny Jasinowskiej. Mocno zdeterminowane szczypiornistki KPR-u dobrze prezentowały się w pierwszej połowie. W 7. minucie spotkania po rzucie Natalii Stokowiec prowadziły 4:3. W dalszej części wynik oscylował w granicach remisu, a dopiero w ostatnich minutach gospodynie zdołały odskoczyć na dwie bramki różnicy (chorzowianki grały wówczas w osłabieniu) i do przerwy schodziły prowadząc 13:11 po bramce Beaty Skalskiej.

Druga połowa nie była najlepsza w wykonaniu "Niebieskich". Chorzowianki miały problem z rzuceniem jakiejkolwiek bramki, a gospodynie wyraźnie rozkręciły się w ataku. W ciągu pierwszego kwadransa drużyna gości tylko dwa razy trafiła do kobierzyckiej bramki, a w całej drugiej połowie sztuka ta udała się tylko 5-krotnie. Gospodynie za sprawą dobrze dysponowanej Kindze Jakubowskiej, Beacie Skalskiej i Marcie Dąbrowskiej odskoczyły chorzowiankom na siedem bramek różnicy, wygrywając ostatecznie 23:16. W naszym zespole najskuteczniejsze były Magdalena Drażyk i Żaneta Lipok autorki czterech bramek.

Tym samym runda zasadnicza dobiegła do końca. Tabela podzieliła się na dwie grupy 1-6 i 7-12. W każdej grupie drużyny zagrają każdy z każdy, mecz i rewanż. Zaczynamy walkę o utrzymanie!

KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów 23:16 (13:11)

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 6, Dąbrowska 5, Skalska 5, Wiertelak 3, Wesołowska 2, Mączka 1, Kaźmierska 1 oraz Michalak, Walczak, Charzyńska, Wojda.
Kary: 4 min. (Janczak 4 min.).

KPR Ruch: Kayumowa, Kuszka - Lipok 4, M.Drażyk 4, Rodak 3, Piotrkowska 2, Stokowiec 2, Lesik 1 oraz Polańska, Masłowska, Doktorczyk, Kiel.
Kary: 10 min. (Masłowska 6 min. - cz.k., Rodak, Polańska - po 2 min.).