REKLAMA

Maj zaczyna się jutro

Kultura

„Maj zaczyna się jutro” to wydarzenie charytatywne organizowane przez CKZiU w Chorzowie. W czasie tego jedynego dnia w roku, będziemy mieli szanse obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów oraz absolwentów grających w Teatrze Siódmy Kałamarz. Przedstawienie ,,Wizyta starszej pani” autorstwa Friedricha Dürrenmatta wyreżyserowane jest przez Mateusza Chojnickiego.

Sztuka opowiada o biednym miasteczku Güllen, do którego pewnego dnia przyjeżdża najbogatsza kobieta świata – Klara Zachanassian (Roksana Dudkiewicz), która była kiedyś jego mieszkanką. Oferuje ludziom pomoc finansową, jeśli wypełnią tylko jedno zadanie, muszą zabić szanowanego i cenionego obywatela miasta - Alfreda Illa (Piotr Nowrot), który wyrządził Klarze krzywdę w przeszłości. Obserwujemy walkę bohaterów dramatu z ich sumieniami. Sztuka skłania do refleksji nad tym jak silne są nasze kręgosłupy moralne i jaką siłę mają pieniądze w dzisiejszy świecie.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć również występ zespołu The Wire, który jest grupą muzyczną jednej z chorzowskich szkół i da popis swoich umiejętności wokalno-instrumentalnych. Całej akcji będzie przyświecać jeden cel – zbiórka na chorzowskie hospicjum w Chorzowie Batorym. Bilety cegiełki, czy datki w czasie przerwy to możliwości, które pozwolą wesprzeć cel tego wydarzenia. Akcja ma w głównej mierze zachęcać społeczność lokalną do czynnego udziału w pomocy charytatywnej i w życiu kulturalnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na  wydarzenie 19.04.2018 roku o godzinie 18:00 do Chorzowskiego Centrum Kultury. LINK do wydarzenia.

 

Źródło: Facebook

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Maj zaczyna się jutroChorzowskie Centrum Kulturypomocdatkihospicjumspektaklkoncert

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Marzec 2018
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy