REKLAMA

Wycinka drzew w Chorzowie Batorym. Władze miasta apelują do PKP

Miasto

Od blisko tygodnia trwa wycinka drzew na Niedźwiedzińcu w Chorzowie Batorym. PKP wykonują ją w pobliżu torów kolejowych i tłumaczą decyzję o jej przeprowadzeniu, względami bezpieczeństwa. Mimo to mieszkańcy apelują o wstrzymanie prowadzonych działań i alarmują, że pod topór idą nawet drzewa oddalone o kilkadziesiąt metrów od infrastruktury kolejowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Mieszkańcy osiedla Niedźwiedziniec, przy którym odbywa się wycinka, są nią oburzeni. - Wszędzie tylko wycinki, wystarczy już! Proszę tylko spojrzeć, przecież drzewa są tu wycinane nawet 20-30 metrów od torów. Tu nie może być mowy o względach bezpieczeństwa - zaznacza Pan Stanisław, jeden z okolicznych mieszkańców. Apele mieszkańców trafiły już do lokalnych władz. Problem w tym, że teren znajduje się pod jurysdykcją PKP i samorząd nie może o nim decydować. - Spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami PKP, którzy podnosili aspekty prawne związane z bezpieczeństwem. Zapewniano nas, że konieczne jest usunięcie drzew znajdujących się w pasie kolejowym - mówi Marcin Michalik. - Prosiliśmy o tymczasowe wstrzymanie i ograniczenie wycinki. Teraz pozostało nam czekać na odpowiedź - dodaje zastępca prezydenta ds. technicznych i rozwoju.

Pismo w tej sprawie wystosował do PKP również prezydent miasta. Andrzej Kotala zapewnił również, że będzie informować o dalszym przebiegu sprawy, za pośrednictwem Facebooka:

Mimo apeli mieszkańców i władz Chorzowa, wycinka wciąż jest prowadzona, a drzewa znikają w zastraszającym tempie. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów w tej sprawie oraz dowiedzieć się, jak PKP zareaguje na protesty.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


wycinkaNiedźwiedziniecosiedleChorzów BatorydrzewaPKPwładze miastaprezydent Andrzej Kotalapismo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Niedziela
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny